صفحه اصلی ارتباط باما درباره ما رایانامه خبر خوان

آیت الله غروی: اسلامی که مکتب اهل‌بیت(علیهم السلام) در آن اجرا نشود اسلام داعشی است

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اسلامی که مکتب اهل‌بیت(ع) در آن اجرا نشود اسلام داعشی خواهد بود و کسانی که در غیر این مسیر حرکت کنند نام اسلامی بودن را یدک می‌کشند.

به گزارش معارف الهیه از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ آیت الله محمدجواد غروی عضو شورای عالی حوزه در دومین جشنواره استانی علامه حلی با اشاره به روایتی از امام جواد(ع) گفت: ایشان می‌فرمایند خداوند رسولانی از سوی خود بر روی زمین دارد که گمراهان را به هدایت دعوت می‌کنند و بر آزار آن‌ها شکیبایی دارند و هرچند که در دنیا وضع مناسبی ندارند و حدود آن‌ها مراعات نمی‌شود.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب اکثر طلاب گفت: ظاهرا این وضعیت نامناسب معیشت برای طلاب از ابتدا رقم خورده است و تنها در پی نجات کسانی هستند که توسط شیطان گمراه شده‌اند.

عضو شورای عالی حوزه با بیان اینکه ثبات نظام به برکت اقدامات علماست، اظهار داشت: با توجه به تاثیر علما در میان مردم، اجتماع ما با وجود مشکلات زیاد جزو محکمترین نظام‌هاست.

آیت الله غروی خاطرنشان کرد: اسلامی که مکتب اهل‌بیت(ع) در آن اجرا نشود اسلام داعشی خواهد بود و کسانی که در غیر این مسیر حرکت کنند نام اسلامی بودن را یدک می‌کشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه با اشاره به شبهات موجود در شبکه‌های مختلف گفت: تاکنون چنین حملاتی به افکار اسلامی نشده بود و ما باید کارهای عظیمی علاوه بر اقداماتی که علما و بزرگان حوزه، انجام دهیم.

وی اظهار داشت: امروزه با بودن وسایل الکترونیکی، نوشتن یک مقاله بسیار آسان شده است ولی این نباید باعث شود که به ایجاد یک مقاله قانع شویم و باید با استفاده از روش‌های موجود، بهترین اثر را ارائه دهیم.

آیت الله غروی با تاکید بر تکراری و کپی نبودن آثار پژوهشی گفت: یکی از خصوصیات عالمان این است که دیگران را از شک به یقین راهنمایی کنند و در این راه از این بزرگواران انتظار داریم که در این زمینه به طلاب جوان بیشتر کمک کنند.

عضو شورای عالی حوزه گفت: علت افراط علمای قدیم بر روی پایه‌ها، به دلیل جنبه‌های مختلف یک علم است و ما نیز باید همواره نسبت به علوم و کتبی که مطالعه می‌کنیم حساسیت بالایی داشته باشیم.

آیت الله غروی در پایان تاکید کرد: باید معاونین بخش‌های مختلف حوزه گزارش کارهای خود را برای طلاب بیان کنند و همه از میزان تلاش آن‌ها باخبر باشند و باعث از بین بردن شبهاتی باشند که در ارتباط با حوزه‌های علمیه بیان می‌شود.

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  • آرشیو

  • خبرنامه روزانه

  • Copyright © 2014 معارف الهیة
  • I footnotes