صفحه اصلی ارتباط باما درباره ما رایانامه خبر خوان

آخرین اطلاعات از پرونده فرودگاه جده/ مجازات اعدام برای دو مامور متجاوز

دادستان جده خواستار “مجازات اعدام” برای دو مامور متجاوز عربستانی شد / قشقاوی، معاون وزیر خارجه با اشاره به برگزاری جلسه دادگاه دو پلیس متهم در حادثه فرودگاه جده گفت: این دو پلیس خاطی به خیانت در امانت، ‌انجام ندادن صحیح وظیفه به عنوان پلیس و انجام عمل شنیع جنایی متهم شدند

به گزارش معارف الهیه از خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ معاون وزیر امور خارجه اظهار داشت: در جلسه محاکمه دو مامور پلیس خاطی سعودی که مرتکب تعرض به دو نوجوان ایرانی در جده شده بودند، دادستان جده در کیفرخواست خود ، “مجازات اعدام” را با استناد به شرع و قانون برای این دو متهم خواستار شد.

«دکتر حسن قشقاوی» گفت:‌ جلسه محاکمه این دو پلیس خاطی صبح امروز در شعبه هفت دادگاه جنایی جده برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه که آقای زارع سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در جده نیز حضور داشت کیفرخواست دادستان جده علیه دو متهم قرائت شد. این دو پلیس خاطی به خیانت در امانت، ‌انجام ندادن صحیح وظیفه به عنوان پلیس و انجام دادن عمل شنیع جنایی متهم شدند.

معاون وزارت  امور خارجه اضافه کرد: ‌جلسه بعدی محاکمه این دو پلیس خاطی عربستان به منظور استماع دفاعیات وکیلشان به چهارشنبه هفته آینده موکول شد.

قشقاوی در پایان اظهار داشت: برداشت نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در ریاض و جده حاکی از جدی بودن طرف سعودی در محاکمه و برخورد قانونی با دو متهم است و دادگاه نیز همکاری خوبی با سرکنسولگری کشورمان در جده داشته است.

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

  • آرشیو

  • خبرنامه روزانه

  • Copyright © 2014 معارف الهیة
  • I footnotes